Autorski Program Szkolenia Barberingu

EWA WOLANIUK-KLOC

„INWESTOWANIE W WIEDZĘ, ZAWSZE PRZYNOSI NAJWIĘKSZE ZYSKI” – Benjamin Franklin.

Witam w świecie fryzjerstwa męskiego/ barberingu.

ikona

Szanowni Państwo,

Jeśli już znalazłeś się na tej stronie, to gratuluję i witam serdecznie w gronie pasjonatów zawodu fryzjera męskiego/barbera.

Osobiście jestem zaangażowana w to, aby nasz rzemieślniczy zawód był wykonywany z należytym szacunkiem, jak i profesjonalnie edukowany. Kto jak nie my, doświadczeni fryzjerzy męscy, możemy rozkochać młodych adeptów sztuki fryzjerskiej? Kto ma dać przykład? Edukacja to teoria i praktyka połączone w całość. Jestem przekonana, że uda nam się wspólnie, ponownie przywrócić to, co powoli zostało zapomniane lub nawet utracone. Cieszy mnie, że uczą i szkolą tego zawodu profesjonalni fryzjerzy/barberzy, wykształceni w zawodzie i z uprawnieniami państwowymi, pasjonaci z wieloletnim doświadczeniem, a nie amatorzy.

Pracuję w tym zawodzie ponad 30 lat, zdobyłam wszystkie możliwe uprawnienia, działam branżowo w szkolnictwie i dbam o czystość zawodu. Spotkałam wiele takich osób, chcących zrobić coś więcej dla Rzemiosła. Doszkalam się cały czas, wdrażam nowinki sprzętowe i kosmetyczne. Pracuję na najwyższej klasy sprzęcie i kosmetykach dedykowanych mężczyznom. Sprawdzam, „co w trawie piszczy”. Dlatego moim celem jest promowanie najwyższej klasy fryzjerstwa męskiego/ barberingu poprzez pomoc w zdobywaniu fundamentów do rozwoju i umiejętności u wszystkich miłośników strzyżeń męskich, którzy stawiają na ciągły rozwój. Kształcenie ustawiczne jest niezmiernie ważne na każdym etapie życia zawodowego, bo gdy stoisz w miejscu, to się cofasz, a inni wybiegają przed Tobą, przed szereg.

Fryzjerstwo męskie, przeżywające obecnie renesans, może być Twoim oknem na świat, tak jak jest moim. To rzemieślniczy zawód, wymagający wiele cierpliwości, godzin ćwiczeń i niejednokrotnie chwil zwątpienia. Któż z nas nie czytał o kursie, w którym przez 5 dni zostaniesz Barberem?

Nie oceniam…

Natomiast wiem, że trzeba czasu. Prowadzę szkolenia dla średniozaawansowanych i zaawansowanych w zawodzie fryzjerskim, więc jeśli nie umiesz się posługiwać nożyczkami i maszynką, to nie zapisuj się do mnie na kurs, gdyż prowadzę szkolenia wyłącznie dla profesjonalistów.

Co to jest to fryzjerstwo męskie/ barbering?

Otóż, to wielogodzinne ćwiczenia i codzienna praktyka, znajomość obsługi klienta, dezynfekcji, technik interpersonalnych i wielu rodzajów strzyżeń włosów, zarostu i brody, golenia brody i głowy, co pozwala posługiwać się nowymi umiejętnościami. Fryzjerstwo męskie/ barbering to kawał dobrego rzemiosła, które wymaga pracy i poznania wielu aspektów, niewątpliwie ważnych do wykonania dobrej jakościowo usługi.

Kursy w mojej Akademii to szkolenia według własnego, Autorskiego Programu Szkoleniowego z zakresu fryzjerstwa męskiego/barberingu dla profesjonalistów na modelach oraz techniczne – na główkach treningowych, jak i instruktorów i nanuczycieli szkół branżowych. Jednodniowe, wielodniowe, spersonalizowane dla salonu fryzjerskiego, dla średniozaawansowanych i zaawansowanych w zawodzie.

Wszystkie kursy w mojej ofercie są dla fryzjerów/ barberów.

Poziom podstawowy to ten, od którego należy zacząć, on dyscyplinuje wszystko to, czego nauczyliśmy się wcześniej oraz sprawdza, co powinniśmy poprawić, o czym zapomnieliśmy lub z czego jeszcze musimy się doszkolić. Kompedium wiedzy, zawarte w autorskim programie szkoleniowym, to 30-letnia praktyka i doświadczenie w zawodzie fryzjera męskiego. Geometria twarzy, choroby skóry i głowy, cechy osobowościowe kursanta i klienta to to, na czym się skupiam oprócz pracy salonowej przy fotelu. W nasze progi przychodzi żywy człowiek, którego chcemy należycie obsłużyć, pięknie ostrzyc, dopasowując fryzurę do jego osobowości i potrzeb. Uczę patrzeć całościowo na rzemieślniczą pracę, która sprawia ogrom satysfakcji i obopólnego zadowolenia.

Jest to niesamowita przestrzeń, która może być zapełniona właśnie Tobą!

Osobiście swoją przestrzeń zapewniam sobie sama również szkoląc się za granicami kraju u włoskich mistrzów barberingu, podnosząc nieustannie swoje kwalifikacje, jak i mojego zespołu szkoleniowego.

Klasyczna fryzura męska, gdzie całość strzyżenia wykonana jest wyłącznie nożyczkami, a wymodelowana na szczotkę płaską, przy użyciu suszarki, to podstawy fryzjerstwa męskiego. Od tego zaczyna się barbering, włosy kręcone, długie, średnie, krótkie, modern, różne rodzaje jeża, strzyżenie, stylizacja i pielęgnacja brody, golenie brody i głowy brzytwą z zastosowaniem gorących ręczników i pachnących olejków eterycznych. Autorski Program Szkoleniowy zakłada osiągnięcie założonych celów przez pracę w małych grupach, w trybie warsztatowym, gdzie uwaga edukatora jest skupiona na rozwijaniu umiejętności każdego uczestnika, a nie równocześnie całej, dużej grupy.

Zapraszam do przepięknego świata barberingu.

Do zobaczenia.
Ewa Wolaniuk-Kloc
mistrz, technik, pedagog, instruktor, edukator fryzjerstwa

Ewa Wolaniuk–Kloc

Mistrz w zawodzie fryzjera męskiego, technik usług fryzjerskich, pedagog, instruktor nauki zawodu, edukatorka fryzjerstwa męskiego/barberingu, egzaminatorka najnowszej kwalifikacji fryzjer męski – czeladnik, członkini Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej i PIFS.

 • Szkoła Zawodowa – zawód fryzjer
 • TECHNIK USŁUG FRYZJERSKICH
 • Dyplom Mistrzowski – wyd. Dolnośląska Izba Rzemieślnicza
 • INSTRUKTOR PRAKTYCZNEJ NAUKI ZAWODU FRYZJER
 • SZKOLENIOWIEC, EDUKATOR
 • EGZAMINATOR W ZAWODZIE FRYZJER CZELADNIK, MISTRZ PRZY dolnośląskiej IZBIE RZEMIEŚLNICZEJ WE WROCŁAWIU
 • WICEPRZEWODNICZĄCA KOMISJI EGZAMINACYJNEJ W ZAWODZIE FRYZJER MĘSKI – CZELADNIK – NAJNOWSZEJ KWALIFIKACJI W POLSCE, PRZY DOLNOŚLĄSKIEJ IZBIE RZEMIEŚLNICZEJ WE WROCŁAWIU
 • właścicielka akademii SZKOLENiowej WEDŁUG własnego AUTORSKIEGO PROGRAMU SZKOLENIOWEGO Z ZAKRESU FRYZJERSTWA MĘSKIEGO/BARBERINGU
 • członkini dolnośląskiej izby rzemieślniczej
 • członkini polskiej izby firm szkoleniowych

„EDUKACJA, TWOJĄ DROGĄ DO SUKCESU”

ikona

To jedyne miejsce w Polsce, prowadzące szkolenia z zakresu fryzjerstwa męskiego/barberingu Autorskiego Programu Szkoleniowego Ewy Wolaniuk-Kloc. Praktyka i technika poparta 30 letnim stażem w zawodzie fryzjera męskiego. To wiedza zebrana w pigułce i przystępnie przekazywana daje możliwość efektywnej edukacji, podnosząc kompetencje społeczne pozwalające na rozwój kursanta. Kształcenie ustawiczne, to nieustanny rozwój, w którym praktyka i  teoria profesjonalnie przekazana przez szkoleniowca, prowadzi do zamierzonych rezultatów, zapewniających wysoką jakość wykonania usług barberskich.

Szkolenia odbywają się we Wrocławiu, jak również każdym mieście w Polsce i zagranicą, w formie warsztatów, w małych grupach 4-6 osobowych (na wybranych kursach do 10 osób), jak i indywidualnie – w trybie zaawansowanym – tzw. KOREPETYCJE BARBERSKIE, gdzie tematyka jest ustalana indywidualnie z kursantem i jest realizowana w czasie od 4 do 60 godzin.

Klasyczne strzyżenia przy użyciu nożyczek włosów długich, średnich i krótkich to temat, który powinien być obowiązkowo zaliczony przez każdego barbera na samych początku drogi zawodowej, więc jeśli uważasz, że Ci tego brakuje, to jest właśnie ten kurs dla Ciebie.

Jeśli chcesz nauczyć się męskiego strzyżenia klasycznego przy użyciu wyłącznie nożyczek i grzebienia i modelowania włosów, to dobrze trafłeś! Przygotuj się na niezły wycisk, przypomnisz sobie tę technikę lub nauczysz się jej od nowa.

JEDYNE TAKIE SZKOLENIA BARBERSKIE W POLSCE

ikona

Nasze szkolenia wyjazdowe w całej Polsce od kilku lat cieszą się dużą popularnością. Trwają od 30 godzin do 60 i charakteryzują się wysoką innowacyjnością w sposobie przeprowadzenia szkolenia, jak i wysokim poziomem prowadzenia. Kurs, wybrany przez właściciela salonu fryzjerskiego/barberskiego chcącego przeprowadzić w swoim lokalu szkolenie wewnętrzne dla siebie i pracowników, po wstępnej kwalifikacji telefonicznej, ustaleniu daty dochodzi do realizacji. Odbywa się w formie ciągłej, może rozpocząć się każdego dnia tygodnia. Program i dokładnie rozpisany harmonogram przesyłamy drogą mailową.

W zależności od rodzaju kursu mamy w posiadaniu własne, autorskie prezentacje multimedialne. Na miejsce szkolenia przywozimy ze sobą cały sprzęt: materiały, kosmetyki, osprzęt, potrzebne do wykonania szkolenia salonowego. W skrócie… potrzebny Ci będzie tylko Twój sprzęt do ćwiczeń, ale jeśli zechcesz, będziesz mógł skorzystać z naszych narzędzi i przyborów, bez konieczności posiadania własnych.

Realizacja zamierzonego celu szkoleniowego i wewnętrzny egzamin kończy szkolenie Certyfikatem i ankietą poszkoleniową. Zapewniamy także kontakt poszkoleniowy. 

Wszystkie kursy mogą być dofinansowane, skontaktuj się, wyślij zapytanie, sprawdzimy jakie masz możliwości skorzystania z dofinansowania na kształcenie ustawiczne. Sprawdź możliwość uzyskania dofinanswania

Innowacyjnie, intensywnie i indywidualnie – profesjonalne szkolenia, wprowadzające w rzemieślniczy świat fryzjerstwa męskiego/barberingu. Umiejętności techniczne zawodu, psychologia, obsługa klienta, dezynfekcja, szacunek do drugiego człowieka, edukacja. To składa się na profesjonalnego wykwalifikowanego barbera, który stanie się profesjonalnym Barberem.
Małe grupy dają możliwość skupienia się na kursancie, jego potrzebach i umiejętnościach oraz dostosować tempo pracy do potrzeb.
Posiadamy salon wyposażony we wszystkie potrzebne, najnowocześniejsze sprzęty, przybory i kosmetyki do wykonywania ćwiczeń.

Kursy mają założone cele, dlatego otrzymanie certyfikatu musi być poparte nowymi umiejętnościami, wiedzą, egzaminem sprawdzającym, który jest na końcu każdego szkolenia. Anonimowe ankiety po zakończonym szkoleniu pozwalają nam na nieustanne podnoszenie naszych standardów usług szkoleniowych.

Szkolenia mogą być realizowane w salonach, którym zależy na podniesieniu kwalifikacji zarówno menadżerów, jak i swoich pracowników. Przyjeżdżamy na miejsce ze sprzętem i kosmetykami potrzebnymi na czas szkolenia.

METODYCZNIE I MERYTORYCZNIE

ikona

WSZYSTKIE KURSY ZAWIERAJĄ 20% TEORII I 80% PRAKTYKI, SĄ METODYCZNE I MERYTORYCZNE.
PROWADZONE PRZEZ DOŚWIADCZONĄ KADRĘ WE FRYZJERSTWIE MĘSKIM, Z AUTORSKIMI PREZENTACJAMI MULTIMEDIALNYMI.

Social Media


Facebook


Instagram


Linkedin

Skontaktuj się z nami

 • Ewa Wolaniuk-Kloc
 • + 48 505 103 266
 • barberacademypl@gmail.com
 • + 48 500 190 484
 • biuro@szkolenia-barberskie.pl

Lokalizacja

Barber Academy Ewa Wolaniuk-Kloc Sp. z o. o
ul. Strzegomska 282
54-432 Wrocław


Polska Izba Logo

sus

Dofinansowanie

„Wszelkie prawa zastrzeżone ®. Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części i bez pisemnej zgody autora jest zabronione.

Podstawa prawna:
1) Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 90, poz. 631)
2) Ustawa z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. e w ustawie z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (tekst jednolity: Dz. U. z 2003 r. Nr 153, poz.1503, z późn. zm.).