TOP KURS BARBERSKI

KLASYCZNA MĘSKA FRYZURA

ikona

W Cenie kursu

ikona

GŁÓWKA FRYZJERSKA naturalny włos

ikona

SZCZOTKA DO MODELOWANIA WŁOSÓW

ikona

ZAŚWIADCZENIE

ikona

KAWA, HERBATA, NAPOJE, LUNCH

ikona

POZNAJ SZCZEGÓŁY

Cel Szkolenia

ikona

Klasyczna męska fryzura  – to wyjątkowy kurs techniczny mający na celu:

 • zapoznać Cię z techniką pracy nożyczkami,
 • podnieś jakość Twoich usług i udoskonalić kunszt barberski,
 • podać Ci wiedzę teoretyczną i praktyczną (teoria – 20%, praktyka – 80%),
 • wyposażyć Cię w umiejętność i wiedzę na temat strzyżenia do kąta 90°, stylizacji i pielęgnacji włosów,
 • zaprezentować Ci nowatorską autorską technikę strzyżenia włosów wyłącznie nożyczkami i degażówkami, pomagającą w szybkim wykonaniu pracy,
 • zrozumiesz, dlaczego bardzo ważne jest ułożenie palców, dłoni, jak wygląda strzyżenie od wewnętrznej strony dłoni, a jak od zewnętrznej,
 • poznasz i wykonasz prawidłowe trzymanie grzebienia i nożyczek w dłoni, przy cieniowaniu i stopniowaniu włosów.

Klasyczna fryzura męska, nie będzie miała już dla Ciebie tajemnic:

 • technicznie zostaniesz przeszkolony w naszej Barber Academy, co pozwoli na zrozumienie, że z tej jednej fryzury klasycznej, elementy strzyżenia są w każdej fryzurze, jaką wykonujesz w salonie,
 • wykonywanie pracy będzie dla Ciebie tylko przyjemnością – już nie będziesz bać się żadnej fryzury, gdyż osiągniesz wiedzę podstawową, która jest niezmiernie ważna, na początku drogi zawodowej fryzjera męskiego, a jeśli dopiero teraz ją uzupełnisz, zrozumiesz gdzie popełniałaś/eś błędy, dlaczego tak się działo. 

Mamy wiedzę i doświadczenie, które pozwala nam na przekazywanie rzemieślniczych technik i rad. Po tym kursie nic już nie będzie takie samo!

Na kursie pracujemy na kosmetykach firm: AMERICAN CREW I REUZEL.

Dla kogo?

ikona

Kurs dedykujemy:

 • fryzjerom damskim i męskim/ barberom osobom, które chcą odświeżyć swoją wiedzę fryzjerską,
 • kurs jest też dobrym treningiem dla uczniów szkół fryzjerskich, zawodowych i technicznych, którzy chcieliby poznać długie formy strzyżeń w praktyce, łącząc widzę techniczną z praktyczną. 

Rezultat kursu

ikona

Aby zostać specjalistą należy uzupełnić wiedzę na poziomie podstawowym, wtedy każda z fryzur będzie dla Ciebie zrozumiała. Naucz się najpierw „A”, potem przejdź do „B”, jak alfabecie. Zostaniesz specjalistą, osiągniesz sukces w szalenie modnych fryzurach klasycznych i dłuższych włosach. Obecnie na świecie moda ewoluuje, wracają fryzury klasyczne z dłuższych włosów, które pozwalają na wiele stylizacji, przy użyciu kosmetyków dedykowanych mężczyznom. W barberingu jest różnorodność fryzur, to nie tylko: fade, cropy, modern…

Poznaj, naucz się i zrealizuj swoje marzenia o profesjonalnym barberze. Skup się na naturalnym układaniu włosa i jego pielęgnacji.

Elementy z poznanej techniki użyjesz w pracy salonowej, uzupełnisz wiedzę teoretyczną i praktyczną, zobaczysz ile Ci to sprawi radości. Z przyjemnością będziesz wykonywał te piękne, klasyczne fryzury u siebie w salonie.

Poznasz technikę strzyżenia włosów w kącie 90° i wykonasz fryzurę klasyczną, wyłącznie nożyczkami RÓŻNYCH długości włosów. Zaczynając od najdłuższej formy strzyżenia, a kończąc na krótkiej formie w całości wykonanej nożyczkami.

Użyjesz nowatorskiej, niezmiernie szybkiej, autorskiej techniki strzyżenia włosów wyłącznie nożyczkami i degażówkami. Będziesz umiał modelować włosy na szczotce tunelowej i stylizować włosy na różne sposoby.

Na szkoleniu wykonane będą każdego dnia 2 strzyżenia – przez instruktora i opracujesz 2 strzyżenia na główce fryzjerskiej z naturalnych włosów pod okiem dwóch instruktorów będących do Twojej dyspozycji przez cały czas szkolenia, tak abyś mógł jak najlepiej przećwiczyć nowopoznane czynności lub skorygować swoje błędy.

Ewa Wolaniuk-Kloc

Ewa Wolaniuk–Kloc

Mistrz w zawodzie fryzjera męskiego, technik usług fryzjerskich, pedagog, instruktor nauki zawodu, edukatorka fryzjerstwa męskiego/barberingu, egzaminatorka najnowszej kwalifikacji fryzjer męski - czeladnik, członkini Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej i PIFS.

ramowy program kursu

ikona

Dzień 1

 1. Rozpoczęcie szkolenia, BHP i higiena pracy fryzjera, nauka technicznych czynności we fryzjerstwie męskim.
 2. Prezentacja multimedialna, omówienie kątów i strzyżenie pokazowe męskiej fryzury klasycznej – długa forma, wykonanej wyłącznie nożyczkami i modelowanie na szczotkę płaską.
 3. Przerwa na lunch.
 4. Strzyżenie techniczne, kąt 0°, kąt 90° przez kursanta na główce treningowej pod okiem instruktora.

Dzień 2

 1. Strzyżenie męskiej fryzury klasycznej – długa forma, wykonanej wyłącznie nożyczkami, modelowanie na szczotkę płaską.
 2. Przerwa na lunch.
 3. Testy techniczne, wykład dydaktyczny.

Dzień 3

 1. Strzyżenie męskiej fryzury – forma krótka, ćwiczenia techniczne, przez kursanta na główce treningowej pod okiem instruktora.
 2. Techniczne modelowanie włosów na szczotkę płaską przez kursanta na główce treningowej pod okiem instruktora.
 3. Przerwa na lunch.
 4. Strzyżenie męskiej fryzury – forma krótka, ćwiczenia techniczne, przez kursanta na główce treningowej, zakończenie szkolenia.

Napisz do nas – szczegółowy program przesyłamy drogą mailową.

WEŹ ZE SOBĄ:

ikona
 • uśmiech i chęć do pracy,
 • nożyczki, szczotkę tunelową,
 • degażówki, brzytwę,
 • płaski grzebień najlepiej koloru jasnego i ciemnego, szeroki do fryzur męskich,
 • płaski grzebień najlepiej koloru jasnego i ciemnego, wąski do fryzur męskich,
 • klamerki,
 • suszarkę.

W CENIE KURSU

ikona
 • 32 godziny dydaktyczne TRENINGU – techniczne opracowanie fryzury,
 • główka fryzjerska naturalny włos,
 • szczotka do modelowania włosów,
 • zaświadczenie ukończenia szkolenia,
 • kawa, herbata, napoje, lunch,
 • faktury oraz inne dokumenty, których będziesz potrzebować.

Dla instruktorów zawodu i trenerów  – tworzymy zamknięte grupy – zapytaj o termin, możemy przyjechać do Twojej szkoły i przeszkolić wielu nauczycieli.

Uprzejmie informuję, że wszelkie informacje o Autorskim Programie Szkolenia Fryzjerstwa Męskiego „KLASYCZNA MĘSKA FRYZURA” są objęte prawami autorskimi i nie podlegają kopiowaniu, w całości jak i części.

Cena szkolenia: 4000 zł

PROWADZĄCY: EWA WOLANIUK-KLOC ORAZ CERTYFIKOWANY INSTRUKTOR BARBER ACADEMY​

Skontaktuj się z nami

Lokalizacja

Barber Academy Ewa Wolaniuk-Kloc Sp. z o. o
ul. Strzegomska 282
54-432 Wrocław

„Wszelkie prawa zastrzeżone ®. Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części i bez pisemnej zgody autora jest zabronione.

Podstawa prawna:
1) Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 90, poz. 631)
2) Ustawa z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. e w ustawie z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (tekst jednolity: Dz. U. z 2003 r. Nr 153, poz.1503, z późn. zm.).